ورود به سایت  \/ 
x
x
عضویت  \/ 
x

تخمین زمان مطالعه 3 دقیقه (636 کلمه)

کدام یک مناسب ترند؟ زنان یا مردان؟

men-women

چند سال پیش که تمام کارگاه ها و سمینارهای آموزشی مرکز رشد رو دنبال می کردم، دعوت نامه ای دریافت کردم با عنوان سمینار آموزشی "مدیریت سیاره های کهکشان خویشتن".
متاسفانه در این سمینار اجازه ضبط صدا و فیلم برداری داده نمی شد و مدرس محترم حتی از ارائه پاورپوینت سمینار ممانعت ورزید. به هر حال من گوش و چشمم رو خوب باز کردم تا ببینم داستان چیه. مدرس با این مقدمه شروع کرد که داکیومنت های این سمینار در ابتدا توسط یک شرکت تحقیقاتی در استرالیا ایجاد شده و مرکز رشد دانشگاه کیش این داکیومنت رو 3000 دلار خریداری نموده و بعد مرکز رشد دانشگاه قم اون رو به قیمت 1000 دلار خریداری نموده و در حال حاضر قصد داریم مطالب شگفت انگیز این سند رو با شما درمیون بزاریم.
 
سمینار کاملا بصورت کارگاهی برگزار شد. در ابتدا استاد شروع کرد به تقسیم بندی انسانها به 4 رنگ مختلف:
Blue Planet
Green Planet
Yellow Planet
Red planet
انسانهایی که در سیاره آبی، سبز، زرد و قرمز زندگی می کنند. بعد شروع کرد از خصوصیات این انسانها گفت. مثلا آبی ها بسیار جزئی نگر هستند و سبز ها متعادل تر و البته کمی متمایل به سمت آبی ها. زرد ها نقشه کش هستند و قرمز ها کلی نگر.
اگر یک تصویر از مازندران به انسان های آبی نشان دهید می گوید: وای چقدر درخت
و همیین تصویر را به انسان های قرمز نشان دهید می گوید: وای چه جنگل بزرگی
اگر یک پیچ و مهره رو به این 4 رنگ بدید تا بازش کنند قرمز ها اولین کسایی هستند که بی خیال موضوع میشن و زرد ها آخرین کسایی که شروع به کار می کنند و ددر ابتدا کلی فکر می کنند. آبی ها فورا دست به کار شده ولی آخرین نفری هستند که مایوس می شوند و قبل از اونها سبز ها دست از کار می کشند.
اگر یک پروژه رو به دست آبی ها بدید می گویند مهم نیست پروژه در زمان مقرر انجام بشود یا نشود. مهم این است تا اونجایی که پیش می رود درست و دقیق و با کیفیت پیش برود.
اگر یک پروژه را به انسان قرمز بدهید می گوید مهم نیست پروژه با چه کیفیتی پیش می رود. مهم این است که راس موعد مقرر انجام بشود.
اگر یک پروژه رو به انسان سبز بدهید تلاش می کنند پروژه را با کیفیت نسبی و راس موعد تحویل دهند
و به احتمال زیاد اگر یک پروژه رو به دست زرد ها بدید با شما کاری می کنند که دیوانه شوید.
بعد از مطرح کردن کلی خصوصیت رفتاری انسانها از ما پرسید: شما چه رنگی هستید؟
سروصدای شرکت کنندگان بالا گرفت و همه با هم پچ پچ می کردند. استاد همه رو به سکوت دعوت کرد و از ما خواست آبی ها به یک گوشه سالن بروند و سبز ها به گوشه دیگر. قرمز ها هم همینطور. زرد ها را هم جدا کرد.
بعد تکلیفی را مطرح کرد که قرار شد هر تیم برنامه خود را برای انجام این تکلیف مکتوب کند و نماینده هر تیم بیاید و آن را بخواند.
نتایج حیرت آور بود:
قرمز ها اول از همه کار را تمام کردند. بعد دست گروه سبز بالا آمد که ما آماده ایم. بلا فاصله آبی ها آماده بودند. و این در حالی بود که زرد ها هنوز با هم کنار نیامده بودند و وقت بیشتری می خواستند.
نتایج واقعا جالب بود در ذهن قرمز ها چه می گذشت و آبی ها چگونه فکر می کردند.
نکته جالب این بود که 90 گروه آبی را خانم ها تشکیل داده بودند. اگر برای شما هم جالب بود. من آماده هستم تا این کارگاه دوست داشتنی را در میان کارکنان شرکت شما اجرا کنم.
شما قادر خواهید بود پس از آن تصمیم بگیرید چه کسانی را برای مدیران پروژه خود انتخاب کنید و کار اجرا را به چه کسانی بدهید.
حتی از رفتار و چینش روی میز افراد میتونید حدس بزنید اونها چه رنگی اند و به چه کاری می آیند. با من تماس بگیرید

2
مدیریت زمان
درباره

مطالب مرتبط

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان میهمان ثبت نام کنید یا وارد شوید لطفا.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.marketingteacher.ir/